ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Relacja z pokazu filmu edukacyjnego „Powstanie Styczniowe – co za historia”

Data publikacji: 06/10/2023

 

W dniu 3 października 2023 r odbył się pokaz filmu edukacyjnego “Powstanie Styczniowe. Co za historia!” Uczestnicy, uczniowie klas 7 ze szkoły podstawowej w Zalesiu, z dużym zainteresowaniem obejrzeli film, w którym nauczyciel historii opowiada w bardzo kreatywny sposób o przyczynach, przebiegu i skutkach Powstania Styczniowego. Odnosi się także do wpływu Powstania Styczniowego na losy Państwa Polskiego. 

W filmie wykorzystano liczne materiały graficzne, rekonstrukcje bitew, historyczne mapy wydarzeń oraz zdjęcia i ryciny. Jest to bardzo ważne w procesie edukacji, wpływa bowiem na percepcję uczniów i sprawia, że odbiór treści jest łatwiejszy. Uczniom bardzo spodobała się taka forma przekazu informacji o historycznych wydarzeniach. 

Osobą prowadzącą całe spotkanie była Pani Dorota Zając, nauczycielka historii, przewodniczka miejska po Piasecznie i okolicach, która wzbogaciła pokaz filmu o swój komentarz. Po pokazie odbyła się autorska prelekcja, w której opowiedziała ona o Powstaniu Styczniowym na terenie Piaseczna i okolic. Historie z czasów Powstania, w szczególności te o lokalnych bohaterach, bardzo zainteresowały młodzież.

Po pokazie i prelekcji uczniowie pobrali na swoje telefony aplikację Action Track oraz kody do gry terenowej BRANKA 1863, aby samodzielnie przejść trasę Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi Piaseczyńskiej. Dzięki niej będą mogli  poczuć atmosferę tamtych czasów i rozwiązać ciekawe zadania popularyzujące wiedzę o Powstaniu Styczniowym. 

uczniowie podczas pokazu kadr z filmu prelegentka podczas pokazu uczniowie podczas pokazu prelegentka podczas pokazu

Pokaz zrealizowano w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej”. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl