Stambuł (Turcja) w Klubie Podróżnika

Data publikacji: 26/04/2024

W dniu 18 kwietnia 2024 roku, w przytulnej atmosferze czytelni Biblioteki Głównej w Piasecznie, odbyło się niezwykłe spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem naszym przewodnikiem był Piotr Kalbarczyk – pasjonat sztuki i architektury, oraz członek Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna.

Kalbarczyk zaprezentował zgromadzonym Stambuł z punktu widzenia artysty, dzieląc się swoimi doświadczeniami z licznych pobytów w tym fascynującym mieście. Opowieści o malowniczych zakątkach, architekturze i tajemnicach Stambułu przykuwały uwagę uczestników, ukazując im niezwykłą atmosferę tureckiej metropolii.

Nie zabrakło również relacji o pracy nauczyciela rysunku, którą Piotr Kalbarczyk  wykonuje na co dzień, a także podczas studenckich plenerów malarskich w uczestnikami studenckich plenerów w Stambule.

Spotkanie wzbogacił również egzotyczny poczęstunek, obfitujący w specjały rodem z tureckich kawiarni. Wszyscy obecni mieli okazję skosztować kawałek pięknego tortu, specjalnie przygotowanego na tę okazję.

Herbata turecka, podawana w tradycyjnych lewantyńskich szklankach, stanowiła doskonałe uzupełnienie dla lokalnych łakoci.

Kilka słów od Piotra Kalbarczyka:

Jestem bardzo wdzięczny wszystkim przyjaciołom za wspólnie spędzony wieczór i wiele wnikliwych pytań dotyczących Stambułu oraz rysowania architektury. Rysunek ma dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ jest moją strefą komfortu w życiu 🙂 Jednocześnie chciałbym podziękować członkom Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna oraz Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania za wsparcie i umożliwienie mi rozwoju oraz dzielenia się wiedzą🙂