Spotkanie autorskie z Agnieszką Cubałą w Bibliotece Głównej

Data publikacji: 16/02/2024

Zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece Głównej, które odbędzie się 20 marca 2024 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej. Naszym gościem będzie Agnieszka Cubała, która opowie nam o swojej najnowszej książce pt. „Miłość bez jutra”, w której opisuje historie miłosne par w obliczu wojny.

Wstęp wolny. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu egzemplarza książki.

O autorce

Agnieszka Cubała to pisarka oraz pasjonatka historii powstania warszawskiego, absolwentka warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, w której studiowała Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz Zarządzanie i Marketing. Zainteresowanie historią powstania warszawskiego stało się głównym tematem jej twórczości.  Autorka pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie koordynowała realizację scenariusza ekspozycji stałej. Opracowała autorskie hasła do “Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego” i konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa “Powstanie ’44”. Zaangażowanie w popularyzację tematu zaowocowało dla pisarki nagrodą Klio oraz odznaką “Zasłużony dla Warszawy”. Pisarka wydała wiele książek, w tym: “Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy”, “Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia”, czy “Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”.

Źródła: