Układ Słoneczny w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR)

Data publikacji: 16/05/2023

Z okazji Tygodnia Bibliotek 12 maja 2023 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się wyjątkowe warsztaty. Uczestnicy spotkania poznali Układ Słoneczny w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Spotkanie to odbyło się nie bez powodu. W tym roku obchodzimy rok osoby, która z pewnością kojarzy się każdemu z nas z kosmosem i astronomią, mowa o Mikołaju Koperniku.

Warsztaty rozpoczęliśmy prezentacją na temat wybitnego astronoma. Młodzież przekonała się, że Kopernik był człowiekiem wielu talentów, niezwykle pracowitym i żądnym wiedzy. Poznała również dużo ciekawostek o jego pochodzeniu, rodzinie, o tym gdzie żył, pracował i jak powstało jego wyjątkowe i przełomowe dzieło “O obrotach sfer niebieskich”.

Po prezentacji obejrzeliśmy materiały filmowe dotyczące Układu Słonecznego. Po projekcji młodzież z duża dawką wiedzy mogła zacząć poznawać planety z innej perspektywy. Mieli okazję każdą planetę obejrzeć z różnych odległości, zobaczyć jej przekrój, zrobić zdjęcie z ulubionymi obiektami, zagrać w gry oraz wiele, wiele więcej.

Na zakończenie wspólnie rozwiązaliśmy quiz finałowy, za który uczestnicy dostali Dyplomy Kosmicznych Supermocy.