Usagi Yojimbo – serii komiksów o króliku samuraju

Data publikacji: 01/03/2021
Rok 2021 to prawdziwa literacka podróż, zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie. Celem tego projektu jest popularyzowanie literatury i kultury różnych krajów. Luty to miesiąc poświęcony literaturze japońskiej. Tym razem wyjątkowo polecimy komiks! Tomasz, nasz specjalista ds. multimediów jest miłośnikiem serii komiksów o króliku samuraju – seria “Usagi Yojimbo” autorstwa Stana Sakai. Niech pozory nie mylą! Nie jest to bynajmniej komiks “dla dzieci”. Seria komiksów o długouchym roninie* to prawdziwe arcydzieło pozwalające poznać lepiej kulturę XVII wiecznej Japonii i przeżyć niesamowite przygody! Zapraszamy do zobaczenia wideorecenzji!

*Ronin – samuraj bez pana.