ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wieczór poetycki Danuty Bartoszuk z udziałem Stanisława Górki

Data publikacji: 28/02/2023

Zapraszamy wszystkich lubiących poezję i muzykę na wieczór poetycki Danuty Bartoszuk z udziałem Stanisława Górki, 9 marca o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej Cem, w sali widowiskowej. Wstęp wolny

Danuta Bartoszuk 

Filolożka, bibliotekarka, nauczycielka, tłumaczka. Autorka trzech książek poetyckich: “dotykając przemijania” (2017), “Czekając na zmartwychwstanie” (2020), “Może narodzenie” (2022). Jej wiersze publikowane były m.in. w “Gazecie Kulturalnej”, “Żyrardowskich Zeszytach Literackich”, “Własnym głosem”. Była redaktorką poezji w internetowych pismach literackich. Należy do Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie i warszawskiej grupy literacko-muzycznej Terra Poetica.

Stanisław Górka

Profesor sztuk teatralnych Stanisław Górka – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wieloletni nauczyciel akademicki. Widzowie pamiętają Stanisława Górkę przede wszystkim z serialu “Plebania”, ale także z filmów “Zawrócony”, “Pułkownik Kwiatkowski”, “Dyrygent”, “Biesy”. Założyciel i dyrektor od 1992 roku “Towarzystwa Teatralnego “Pod Górkę”.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Gloria Artis.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl