Wrzutnia – łatwy sposób zwrotu książek

Data publikacji: 14/04/2021

Zachęcamy do bezkontaktowego zwracania wypożyczonych materiałów (książek, filmów i audiobooków; gry planszowe prosimy zwracać bezpośrednio do biblioteki) i korzystania z wrzutni przy naszych bibliotekach.  Wrzutnie czynne są całą dobę, można z nich skorzystać w dogodnym dla siebie momencie.

Wrzutnie znajdują się przy:

• Bibliotece Głównej – po prawej stronie od wejścia
  • filii Kościuszki 49 – po prawej stronie schodów
  • filii Piaseczno-Centrum – po prawej stronie drzwi wejściowych
  • filii w Bogatkach – po prawej stronie budynku, obok drzwi wejściowych
  • filii w Głoskowie – obok furtki
  • filii w Józefosławiu – przy wejściu głównym do budynku, po lewej stronie obok stojaków rowerowych
  • filii w Zalesiu Górnym – po prawej stronie od wejścia, niedaleko drzwi
  • filii w Złotokłosie – przed bramą, obok furtki
  • punkt biblioteczny Piaseczno-Kamionka – przed ogrodzeniem, na chodniku

Zasady korzystania:

• Do wrzutni można zwracać tylko zbiory (książki, audiobooki i filmy) wypożyczone w placówce, przy której mieści się wrzutnia.
  • Można z nich korzystać w godzinach otwarcia placówek, jak i po zamknięciu.
  • Książki zwrócone do wrzutni nie są od razu zdejmowane z konta czytelnika – zostaną zdjęte z konta w następnym dniu roboczym. Jeżeli czytelnik zamierza wypożyczyć książki w tym samym dniu, zwracane pozycje należy oddać bezpośrednio w bibliotece.
  • Bibliotekarze codziennie sprawdzają zawartość wrzutni.
  • Prosimy o delikatne wkładanie zbiorów do wrzutni.
  • Jeśli czytelnik ma do zapłacenia opłatę za przetrzymane zbiory, prosimy o bezpośrednie zwroty do biblioteki (nie do wrzutni).

Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi naszym czytelnikom zwroty książek i pozostałych materiałów bibliotecznych.