ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wykład o Marii Walewskiej

Data publikacji: 13/03/2024

W piątek był wyjątkowy dzień. Obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji w Przystani pod Klonami zorganizowaliśmy spotkanie z panią Emilią Szutenbach, która opowiedziała słuchaczom o życiu Marii Walewskiej, kobiety która zasłynęła w historii z bycia kochanką Napoleona. Pani Emilia przybliżyła postać młodziutkiej Marii, która pochodziła z bardzo patriotycznej rodziny i starała się zniechęcić do siebie wodza Francuzów. Jednak pod presją rodziny i znajomych zgodziła się na spotykanie z o wiele starszym mężczyzną. Wykładowczyni przedstawiła inną historię Marii Walewskiej, niż ta którą wszyscy znają. Podczas prelekcji została przedstawiona jako postać tragiczna, która umiera mając zaledwie 31 lat.

Widzowie siedzieli zasłuchani i chętnie uczestniczyli w spotkaniu. Na koniec zadawali pani Emilii pytania o życie Marii Walewskiej.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl