ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wyślij swoim dziadkom bezpieczne życzenia!

Data publikacji: 19/01/2021

Już za parę dni swoje święto obchodzą nasi ukochani dziadkowie. W tym roku, aby zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo, wiele osób niestety nie spotka się ze swoimi rodzinami. Znamy jednak sposób na to, by mile zaskoczyć nasze babcie i dziadków i złożyć im spersonalizowane, przepiękne życzenia w formie online.

Naszą tegoroczną propozycją na przesłanie życzeń dziadkom jest e-kartka.

W Internecie znajdziemy mnóstwo stron internetowych oferujących zaprojektowanie takich kartek. Jedną z najbardziej popularnych witryn przeznaczonych do przygotowywania darmowych pocztówek cyfrowych jest: www.e-kartki.net.pl.

Poniżej zamieściliśmy krótką instrukcję, w jaki sposób przygotować własną e-kartkę.
Element dekoracyjny na stronie
Krok 1
Wejdź na stronę kreatora: www.e-kartki.net.pl.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 2
Po lewej stronie portalu znajduje się pełna lista różnorodnych haseł i okazji, według których przygotowano i podzielono szablony cyfrowych laurek. Wybierz odpowiednią kategorię e-kartek. Obok nazwy wybranej grupy kart znajduje się zapisana w nawiasie liczba. Informuje ona o liczbie dostępnych na stronie wzorów.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 3
Po kliknięciu w odpowiednią kategorię (np. “Dzień Babci”) na stronie wyświetlą się wszystkie wzory kart z wybranej tematyki. Podczas wybierania istnieje możliwość sortowania wyświetlanych szablonów według daty ich dodania na stronę (od najstarszych do najnowszych i odwrotnie) lub wyborów innych użytkowników (od najczęściej wysyłanych do najrzadziej i odwrotnie). Niektóre z nich mogą nawet posiadać kilka stron szablonów, zatem jest w czym wybierać! Po wybraniu e-karty, którą chcemy wysłać swojej babci lub dziadkowi klikamy w wybraną miniaturkę, przenosząc się tym samym do kreatora. To w tym miejscu spersonalizujemy swoją cyfrową pocztówkę.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 4
Pierwszym krokiem podczas personalizacji jest zaadresowanie naszej karty. Uzupełniamy zatem tabelkę zatytułowaną “Adresat”, w której wpisujemy imię babci lub dziadka, którym wysyłamy e-pocztówkę. Następnie należy się podpisać, czyli w rubryce o nazwie “Adresat” wpisać swoje dane: imię i adres e-mail, na który dziadkowie, będą mogli odpisać po otrzymaniu e-kartki. Jeżeli chcemy, by przygotowana przez nas karta trafiła od razu do obydwu babć, zwiększamy liczbę adresatów w pasku “Liczba adresatów” (maksymalnie można wysłać kartkę do trzech osób naraz).

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 5
Kolejnym krokiem jest wpisanie życzeń dla naszych bliskich. Do zaciemnionej tabelki wpisujemy życzenia, wierszyki i wiadomości, które mają znaleźć się na naszej kartce. Można tu także zamieścić emotikonki przedstawione w rubryce powyżej. Ponadto istnieje również możliwość skorzystania z gotowych życzeń. Aby wkleić gotowy wierszyk, należy kliknąć w przycisk “Wstaw gotowe życzenia”, wybrać kategorię życzeń (np. Dzień Babci), zapoznać się z dostępnymi życzeniami, a następnie wybrać “Wybierz te życzenia”.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 6
Po wstawieniu życzeń nadchodzi czas na ich edycję. Zatem poniżej wybieramy zgodnie z własnymi preferencjami kolor kartki i czcionki, a także jej rodzaj, wielkość, wyrównanie oraz ewentualne pogrubienie lub pochylenie. Wszystko zależy od kreatywności i upodobań nadawcy kartki.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 7
Kolejną i niezwykle ciekawą opcją podczas przygotowywania e-kartek jest możliwość dodania wybranej muzyki, która będzie odtworzona podczas otwarcia cyfrowej pocztówki. W pasku “Muzyka” znajdziemy cztery kategorie, według których zostały podzielone utwory.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 8
Teraz pozostało już tylko wybrać datę dostarczenia naszej cyfrowej pocztówki oraz opcję ewentualnego powiadomienia, gdy nadawca odbierze wiadomość. 

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 9
Na koniec wybieramy znaczek, który znajdzie się na naszej cyfrowej pocztówce i… e-kartka gotowa! Chcesz sprawdzić czy efekt końcowy Cię zadowala? Kliknij “Podgląd”. Gdy jednak zdecydujesz się coś poprawić, w każdej chwili możesz wrócić do poprzednich kroków i edytować wybrany element. 

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Krok 10
Jeśli natomiast jesteś już zadowolony/na z uzyskanego efektu, należy zapoznać się z Regulaminem i Polityką Prywatności witryny i kliknąć przycisk “Wyślij kartkę”.

Instrukcja przygotowania e-kartki

 

Radość najbliższych po otrzymaniu tak pięknie przygotowanej pocztówki gwarantowana!Element dekoracyjny na stronie

Multicentrum Biblioteki Publicznej w Piasecznie – Polajkuj, obserwuj i bądź na bieżąco!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl