ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Zgarnij biblioteczną torbę płócienną

Data publikacji: 21/01/2021

23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych. Co zrobić, aby nie używać reklamówek?  Najprostszym rozwiązaniem jest korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Zapraszamy w sobotę do filii w Józefosławiu w godzinach 9.00-14.00 – wypożyczone książki będziemy pakować w biblioteczne torby płócienne.

Dzień bez Opakowań Foliowych to inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu ze względów pro-ekologicznych. Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady. Zaliczają się do najczęściej występujących śmieci na terenach zaludnionych. Lądują też w rzekach i kanałach, blokują odpływ, przez co mogą przyczyniać się nawet do powstania powodzi.

Wytrzymałość folii jest wyjątkowo duża – degradacja typowej „jednorazowej” torby foliowej może trwać nawet kilkaset lat, podczas gdy czas jej przeciętnego użytkowania wynosi zaledwie 25 minut. Co roku jako śmieci kończy ponad 500 miliardów opakowań foliowych.

To się jednak zmienia. Niektóre sieci supermarketów na świecie całkowicie zrezygnowały z foliowych toreb na zakupy, inne z kolei wprowadzają reklamówki z materiałów biodegradowalnych, które rozkładają się w ciągu najwyżej kilku miesięcy.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl