ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wystawa Books Nooks

Data publikacji: 02/01/2024

Biblioteka Główna serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy prac piaseczyńskiej artystki Kai Konarskiej, na której można podziwiać Book Nooki jej autorstwa.

Book Nook (ang. Książkowy kącik) to popularne obecnie bibeloty w formie małego pudełka, udekorowanego tak, aby po umieszczeniu pomiędzy książkami, sprawiało wrażenie ukrytego miniaturowego pokoju.

Wystawę można oglądać do końca stycznia 2024 w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w godzinach otwarcia biblioteki.

Kaja Konarska od lat zajmuje się rękodziełem artystycznym, tworząc unikatowe ozdoby. Przede wszystkim ukochała sobie wykonywanie oryginalnej biżuterii dla kobiet i dla dziewczynek lub też ślicznych laleczek (często personalizowanych), dzierganych na szydełku.

Możecie Państwo zobaczyć misternie tworzone miniaturowe światy zaklęte w ścianach pudełek. Są to śliczne pokoiki z mebelkami, biblioteczkami pełnymi książek, śpiącymi kotami czy stygnącą herbatą w maleńkiej filiżance. Na mini fotelu uszaku rzucony ciepły koc, gdzieś obok świeci ciepłym blaskiem lampka nocna lub też zwisający z sufitu, drobno utkany żyrandol.

Na stoliczkach, taboretach czy maleńkich biurkach, wprawne oko zauważy przeróżne drobiazgi, np. pióra, kartki, świeczniki. W wazonikach kwitną kwiaty, na ścianach wiszą obrazy, a na podłogach puszą się dywany. Czasem powstają też lasy lub prześliczne chatki. I wszystko jest tak realistyczne, że oglądając to na fotografiach, odnosi się wrażenie, że to zdjęcie prawdziwych miejsc. Dopiero gdy ujrzeć oryginały, to ze zdumieniem zauważa się, że rozmiarem są podobne do świata krasnoludków!

Każdy tzw. BookNook (kącik książkowy zaklęty w pudełku) jest starannie budowany. Klejony, rzeźbiony, dziergany i ręcznie malowany zręcznymi palcami, po nocach, w zaciszu domowej pracowni. Więcej prac wyczarowanych przez autorkę wystawy, można obejrzeć na fanpage pod nazwą BroCat.

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl