Zajęcia z arytmetyki mentalnej da dzieci z Polski i Ukrainy

Data publikacji: 19/09/2023

Запрошуємо дітей 8 – 12 років з Польщі та України на заняття з ментальної арифметики, на яких діти навчаться рахувати на Абакусах (японська рахівниця). Ментальна арифметика розвине та поглибить знання не тільки з математики, а й з інших предметів, бо це як фітнес для мозку вашої дитини.

Не зволікайте кількість місць обмежена, тому для того, щоб взяти участь треба заповнити анкету учасника, та принести її Мультицентру. Анкету можна заповнити вдома, та переслати її скан копію на електронну адресу: j.miter@biblioteka-piaseczno.pl

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat z Polski i Ukrainy na zajęcia z arytmetyki mentalnej, na których dzieci nauczą się liczyć na liczydłach (japońskich liczydłach). Arytmetyka mentalna rozwinie i pogłębi wiedzę nie tylko z matematyki, ale także z innych przedmiotów, ponieważ jest jak gimnastyka dla mózgu Twojego dziecka.

Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego aby wziąć udział należy wypełnić Kartę zgłoszenia i przynieść ją do Multicentrum. Ankietę można wypełnić w domu, a zeskanowaną kopię przesłać na adres e-mail: j.miter@biblioteka-piaseczno.pl

Arytmetyka mentalna to umiejętność ułatwiająca rozwiązywanie problemów matematycznych “w głowie”. Ta innowacyjna metoda nauki rozwija dzieci wszechstronnie. Dzięki niej jesteśmy w stanie poprawić ogólną sprawność umysłową. Dzięki regularnym praktykom liczenia w głowie, stajemy się bardziej skupieni i koncentrujemy się na detalach, co może przynieść korzyści w innych dziedzinach życia, takich jak rozwiązywanie problemów czy podejmowanie decyzji. Ten sposób nauki niesie za sobą wiele korzyści, a jego “skutkiem ubocznym” są znaczne postępy w nauce.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінф

ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

#FRSI_BibliotekaDlaWszystkich

#RóżniRówniWażni