ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

15-lecie Klubu Poszukiwaczy Słowa

Data publikacji: 21/10/2020

Działający przy Bibliotece Publicznej w Piasecznie literacki Klub Poszukiwaczy Słowa w tym roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Z tej okazji została wydana już piąta antologia zawierająca utwory poetyckie i prozatorskie dziewiętnastu autorów. Wśród nich są literaci z bardzo dużym dorobkiem twórczym, jaki i amatorzy piszący sercem. Utwory zawarte w antologii są efektem comiesięcznych spotkań w Filii Biblioteki Publicznej w Piasecznie, przy ul. Kościuszki 49. Autorzy pod czujnym okiem pani Joli Kraszki, naszej bibliotekarki, stworzyli razem kolejny tom prezentujący ich twórczość. Antologia jest poświęcona pamięci Ryszarda Sobieszczańskiego, jednego z twórców Klubu, a także mentora i nauczyciela.

Wieczór promujący antologię miał się odbyć 21 października 2020, jednak ze względu na sytuację związaną z Covid-19, został przełożony na inny termin.

Książka niebawem będzie dostępna w placówkach Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Można ją będzie również kupić w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55. E-book jest dostępny na naszej stronie i można go pobrać bezpłatnie (POBIERZ 79MB: ANTOLOGIA KLUBU POSZUKIWACZY SŁOWA 2020).

Antologia Klubu Poszukiwaczy Słowa Ebook

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z V Antologią Klubu Poszukiwaczy Słowa. Będzie to okazja do bliższego poznania literatów z Piaseczna i okolic oraz ich twórczości.

Lista autorów

 1. Elik Aime’e
 2. Danuta Batoszuk
 3. Paweł Biliński
 4. Jan Bronisław Burcz
 5. Joanna L. Chołuj
 6. Joanna Aleksandra Jakubik
 7. Magda Kaczmarczyk
 8. Barbara Kamińska
 9. Tadeusz Krzysztof Knyziak (Coobus)
 10. Zbigniew Kurzyński
 11. Wojciech Letki
 12. Marta Precht
 13. Bartosz Radomski (Enormi Stationis)
 14. Czesława Rułkowska (Ochman)
 15. Zbigniew Rułkowski
 16. Jan Kazimierz Siwek
 17. Katarzyna Sioćko
 18. Ryszard Sobieszczański
 19. Jacek Suchowicz
...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl