21 marca Światowy Dzień Poezji w portretach i słowach

Data publikacji: 26/03/2024

\20 marca w bibliotece głównej miało miejsce spotkanie Klubu Poszukiwaczy Słowa, ale było to niezwyczajne spotkanie. Było to zaproszenie uczestników do dzielenia się swoimi ulubionymi wierszami i własnymi twórczymi tekstami połączone z prezentacja portretów, naszkicowanych ołówkiem przez Martę Precht. Wystawa “Portrety i Słowa” powstała by zaprezentować twórców Klubu Poszukiwaczy Słowa,  rzeczywistych autorów wraz z fragmentami ich dzieł. Jest uwieńczeniem Światowego Dnia Poezji, który obchodzimy 21 marca. Była to także okazja do pokazania niezwykłego środowiska twórców, którzy tworzą w Piasecznie i okolicach. Na wydarzeniu pojawił się dyrektor biblioteki Łukasz Krzysztof Załęski wraz z panią dyrektor Sylwią Chojnacką-Tuzimek, którzy uroczyście otworzyli wystawę. Wystawa będzie dostępna w przestrzeni biblioteki w marcu i kwietniu, a potem będzie wypożyczana. Nasze kolejne twórcze wyzwania to słowa: sygnał i medytacja. Klubowicze będą prezentować swoje utwory 24 kwietnia, bo właśnie wtedy zaplanowaliśmy nasze kolejne spotkanie.