ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

7.FPK – Muzeum Kaset

Data publikacji: 05/09/2022

Na 7. Festiwalu Pięknej Książki po raz pierwszy gościć będzie Muzeum Kaset! Zapraszamy 24 września od 12.00 na stoisko oraz ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży. Z pewnością dorośli również znajdą coś dla siebie – do oglądania, słuchania, wspominania.

Interaktywna wystawa 

Od godziny 12:00 zapraszamy na spotkanie z urządzeniami audio-video, które ponad 50 lat temu torowały drogę internetowi w zakresie dostępności do muzyki oraz filmów. Na interaktywnej wystawie nie zabraknie w sekcji audio magnetofonów szpulowych, magnetofonów przenośnych, wieżowych deck`ów, walkmanów oraz historii z nimi związanych. Natomiast sekcja video przypominać będzie nie tylko dynamiczny rozwój technologii filmowej z magnetowidami i kamerami, ale także pierwsze niezapomniane bajki i filmy z kaset VHS. Ciekawostki z dawnych czasów opowiadać będą wolontariusze Muzeum Kaset.

Warsztaty wokół kaset

Retro dla najmłodszych – w trakcie warsztatów dzieci wpierw będą sensorycznie poznawać kasety oraz kolorowe magnetofony serii My first Sony, aby następnie odkrywać muzyczną zawartość kaset. W trakcie zajęć nie obędzie się także bez wkładu artystycznego, czyli tworzenia „fryzur taśmowych” oraz kolorowania. Na warsztaty zapraszamy dzieci do 6. roku życia od godziny 14:00 do 16:00.

Warsztaty upcyclingowe – dla dzieci od 7. do 15. roku życia przygotowaliśmy zajęcia od godziny 16:00 do 18:00, podczas których tworzyć będziemy ze starych kaset przydatne wyposażenie biurka młodzieżowego. Będą to dzieła, których elementy będzie można odsłuchać przed montażem. Choć nie będą przedstawiać większej wartości muzycznej, ale pozwolą odkryć, do czego służyły kasety ludziom sprzed kilkudziesięciu lat.

Dla grupy dzieci 7- 11 lat przygotowaliśmy tworzenie stojaków / organizerów na zeszyty, książki lub gry albo na listy lub rachunki (w przypadku rodziców). Oprócz kaset wykorzystamy także gwintowane pręty oraz nakrętki z podkładkami. Zajęcia będą rozwijać zdolności manualne oraz konsekwencję działania.

Dla grupy młodzieży 12-15 lat zaproponujemy klejenie przyborników na długopisy i pisaki. Za pomocą kleju kontaktowego łączyć będziemy nie tylko kasety, ale także inny nośnik stworzony przez twórcę kasety (Lou Ottensa), czyli płytę CD. Dla bezpieczeństwa każdy uczestnik otrzyma rękawiczki jednorazowe, aby nie przykleił się do swojego dzieła.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl