ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

8. FPK – Aleksandra Prykowska o książce “Łączniczka “Zośki”

Data publikacji: 24/08/2023

W ramach 8. Festiwalu Pięknej Książki zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Prykowską, współautorką książki “Łączniczka “Zośki”. Wspomnienia Danuty Rossman”, na sali festiwalowej o godzinie 15.45.  

"Łączniczka "Zośki" - okładka książki

O autorce

Aleksandra Prykowska – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, magister sztuki.
Otrzymała Dyplom Honorowy Rektora Akademii Teatralnej Andrzeja Strzeleckiego za szczególnie wartościową rozprawę magisterską “Fenomen aktorstwa Ireny Eichlerówny”. Występowała gościnnie w Teatrze Narodowym (Marat/Sade, Księżniczka na opak wywrócona, Kazimierz i Karolina) i Teatrze Wielkim Operze Narodowej (Borys Godunow). Współpracowała z Teatrem Polskiego Radia jako aktorka, asystentka reżysera i autorka adaptacji. Grała w Teatrze Telewizji (Zabójcza pewność, Lekcja polskiego), a także filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. W 2017 r. razem z pisarką Dorotą Majewską wydała książkę “Zośka” moja wielka miłość. Wspomnienia Hali Glińskiej (MUZA SA), którą zaprezentowała w Ambasadzie Polskiej w Londynie podczas Polish Heritage Days.
W 2022 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się premiera ich drugiej wspólnej książki “Łączniczka “Zośki”. Wspomnienia Danuty Rossman”, która otrzymała patronat tegoż muzeum.

 Spotkanie o książce "Łączniczka Zośki"

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl