8. Piaseczyńskie Miasto Kobiet z Izabelą Kuną

Data publikacji: 14/02/2024

Tegoroczne Piaseczyńskie Miasto Kobiet odbędzie się 9 marca 2024 roku (sobota) o godzinie 16.00 w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55, a gościem tej edycji będzie aktorka teatralna i filmowa, reżyserka i autorka Izabela Kuna.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy, na sali jest pętla indukcyjna. Miejsce spotkania jest dostępne architektonicznie.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest biletowane (bilety w cenie 20 zł dostępne w sekretariacie biblioteki oraz na portalu evenea.pl: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/izabelakuna ). Możliwość zakupu książki przed spotkaniem.

O artystce

Iza Kuna ur. 1970 r. w Tomaszowie Mazowieckim, absolwentka łódzkiej Filmówki, aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, autorka scenariuszy, wykładowczyni w Akademii Teatralnej w Warszawie. Znana z takich filmów jak: Lejdis33 sceny z życiaGaleriankiŚniadanie do łóżkaLinczDrogówkaPod Mocnym AniołemWołyńMaria Słodowska-CurieListy do M. Współautorka scenariusza filmu Czwarta Godzina nagrodzonego w konkursie Hartley Merril 2004. Autorka bestsellerowej książki Klara, która doczekała się wielu inscenizacji teatralnych.

O książce “Klara” Izy Kuny

Nie znacie Klary? Niemożliwe. Po ulicach chodzą ich tysiące.

Tragikomiczny portret współczesnej singielki Klary, wciąż szukającej szczęścia. Czego Klara nie ma? Męża, dzieci i ustabilizowanego życia. A co ma? 39 lat, żonatego kochanka, kredyt hipoteczny, czarnego kota, ukochaną przyjaciółkę Wronkę, wiecznie zrzędzącą matkę, zwyczaj topienia smutków w alkoholu, wiarę w moc xanaxu i cięty język. Klara kocha i nienawidzi. Płacze i się śmieje. Pragnie umrzeć i rozpaczliwie chce żyć. Z pozoru zabawny pastisz życiowych seriali i powieści, a tak naprawdę bolesna prawda o braku porozumienia między ludźmi i naszych obyczajach. Czarny humor, pieprzny język, prawdziwe emocje.

Ta historia o zniecierpliwieniu, przemijaniu i bezsilności bawi nas wisielczym humorem, pociąga lekkością i wdziękiem, zasmuca monotonią trwania. Interesujący, oryginalny i niepokojący debiut.

Eustachy Rylski

Niezwykle dowcipny, a jednak gorzki i dojmujący obraz życia inteligentnej, wrażliwej czterdziestolatki. Depresja, alkohol, myśli samobójcze. A jednak zdrowo się uśmiałam.

Anna Dereszowska

Źródło: Wydawnictwo Wielka Litera