ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Akcja Żonkile 2023 w Piasecznie

Data publikacji: 21/04/2023

19 kwietnia 2023 roku na ulicach Piaseczna można było dostrzec wiele osób z przyczepionym żółtym, papierowym żonkilem. Biblioteka w Piasecznie, wraz z innymi lokalnymi partnerami, postanowiła przyłączyć się do Akcji Żonkile 2023. Dzięki temu mogli Państwo zaobserwować naszych wolontariuszy m.in. na dworcu PKP, pod większymi sklepami spożywczymi czy pod siedzibą Biblioteki Głównej. Wydarzenie to upamiętniło wybuch powstania w getcie warszawskim, jakie miało miejsce 80 lat temu.

“Jednym z najbardziej znanych symboli powstania w getcie warszawskim jest żonkil, kwiat, który stał się symbolem walki Żydów o wolność i godność. Wielu ludzi zaangażowanych w Akcję Żonkile to młodzi ludzie, którzy chcą przypomnieć o historii Polski i o ludziach, którzy walczyli o jej wolność. Akcja Żonkile to nie tylko ważna inicjatywa społeczna, ale także piękny gest, który przypomina o sile ludzkiego ducha i o tym, że nigdy nie należy zapominać o tych, którzy walczyli o wolność i godność.” – to cytat z artykułu o Akcji Żonkile w Piasecznie, zamieszczonym na portalu https://warszawa.naszemiasto.pl/ Warto przypominać o naszym dziedzictwie historycznym, dziejącym się na naszych terenach w czasach wojny – bo przecież Piaseczno jest częścią aglomeracji warszawskiej – miejscowością, w której mieszka wielu potomków tamtych wydarzeń, przez co jest jeszcze mocniej związana ze stolicą

Zapraszamy na krótką relację fotograficzną z Akcji Żonkile w Piasecznie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl