ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Artykuł Anny Wysockiej na EPALE

Data publikacji: 27/10/2020

Artykuł Anny Wysockiej, naszej bibliotekarki i kierowniczki z filii w Józefosławiu, ukazał się na portalu EPALE, czyli elektronicznej platformie na rzecz uczenia się dorosłych w Europie. Ania opisała wpływ epidemii na swoje życie zawodowe i na działania realizowane w bibliotekach.

“Podczas zamknięcia instytucji kultury i pracy zdalnej, trzeba było przewartościować swoją wizję biblioteki i jej działań. Jak bezpiecznie funkcjonować, co można zorganizować i w jakiej formie – to pytania, na które szukałam odpowiedzi. Zastanawiałam się, co można zrobić, aby edukować dorosłych w obecnej sytuacji. Cały czas uczę się nowych narzędzi, szukam rozwiązań i je wdrażam. Najtrudniejsza rzecz podczas izolacji to brak bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem. Gdy nie mogliśmy spotkać się fizycznie w bibliotece, porozmawiać, wymienić poglądów. Każdy zamknięty w domu. Dobrze, że mamy Internet! Pozostały nam kanały internetowe i działania w sieci.”

 

W dalszej części artykułu autorka podaje praktyczne wskazówki, jakie działania można podejmować w bibliotece w czasie pandemii, na przykładzie działań realizowanych przez nią w Bibliotece Publicznej w Piasecznie.

Cały artykuł jest dostępny w języku polskim na stronie:
https://epale.ec.europa.eu/pl/blog/anna-wysocka-community-story-poland

Artykuł w języku angielskim:
https://epale.ec.europa.eu/en/blog/anna-wysocka-community-story-poland

O EPALE

“EPALE to europejska, wielojęzyczna, otwarta dla wszystkich społeczność profesjonalistów z dziedziny kształcenia dorosłych, między innymi edukatorów i instruktorów dorosłych, doradców i konsultantów, badaczy i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz decydentów. Platforma EPALE jest finansowana ze środków programu Erasmus+. Stanowi element strategii Unii Europejskiej promowania możliwości kształcenia się dla wszystkich osób dorosłych.” (Informacja ze strony epale.ec.europa.eu)

 

Epale Anna Wysocka

Grafika ze strony https://epale.ec.europa.eu/

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl