Klub Poszukiwaczy Słowa – spotkanie w lutym

Data publikacji: 08/02/2024

W środowy wieczór, 7 lutego, Biblioteka Główna w Piasecznie ponownie gościła pasjonatów literatury na spotkaniu Klubu Poszukiwaczy Słowa. Uczestnicy tego niezwykłego wieczoru zebrali się, aby poprzez słowa wyrazić swoją kreatywność i uczucia. Tym razem główną inspiracją były słowa “kolczyki” i “urok”.

Podczas spotkania, członkowie klubu oddali się w świat poezji, tworząc wiersze, inspirując się nawzajem i angażując w proces tworzenia każdy fragment swojej wyobraźni, a następnie wyrecytowali swoje utwory przed zgromadzonymi uczestnikami. Gościem specjalnym tego wieczoru był Robert Marcinkowski, który grą na gitarze i śpiewem dodatkowo umilił spotkanie.

Kolejne spotkanie Klubu Poszukiwacza Słowa zostało zaplanowane na 20 marca, uczestnicy tym razem zmierzą się ze słowami: “klucze” i “banał” jako podstaw swoich utworów. W tym dniu członkowie klubu będą mieli okazję podziwiać wystawę, na której zaprezentowane zostaną portrety poszukiwaczy autorstwa Marty Precht, a także poezja klubowiczów, które uczczą 21 marca – Światowy Dzień Poezji.