Kolorowe emocje i Kolorowy Potwór – Tydzień Bibliotek

Data publikacji: 09/05/2024

W drugi dzień Tygodnia Bibliotek Filia Głosków gościła dzieci
z Przedszkola nr 6 z Głoskowa na lekcji bibliotecznej o emocjach.

Przedszkolaki poznały Kolorowego Potwora z książki  Anny Llenas. Przeczytaliśmy  opowiadanie “Kolorowy Potwór idzie do przedszkola”
oraz książkę z tej serii – pop up, która bardzo się spodobała. Rozmawialiśmy  kolorach, które są przypisane każdej z emocji, a także  jakie emocje towarzyszą dzieciom w różnych sytuacjach.

W drugiej części spotkania zaprosiliśmy dzieci  to zabawy z kostką
i rozpoznawanie poszczególnych emocji,  kilka chętnych osób pokazało
m.in. jak wyglądam kiedy się złoszczę lub kiedy jestem radosny.

Na zakończenie lekcji przedszkolaki obejrzały i wysłuchały  teatrzyk kamishibai pt. “O borsuku, który na cały świat się obraził”.

Bardzo dziękujemy za piękne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, które wręczyła nam grupa “Gwiazdki” i piękną laurkę od Ali.