“Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece”

Data publikacji: 27/03/2024

W ramach konkursu Wydawnictwa Mamania „Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece”, Filia w Głoskowie spotkała się z dziećmi z Przedszkola Nr 6 na pierwszych zajęciach z cyklu o emocjach. Na podstawie książki „Kolorowy Potwór” uczyliśmy się nazywać emocje oraz dopasowywać je do kolorów. Po wysłuchaniu historii dzieci zostały podzielone na grupy i każda z nich miała za zadanie pokolorować postać potworka odpowiednio do prezentowanej emocji. Przedszkolaki rysowały uśmiechy potworkowi i opowiadały co sprawia im radość. Na spotkaniu towarzyszyła nam postać Kolorowego Potwora, samodzielnie wykonana przez Panią Bibliotekarkę. Zaprezentowane wydanie książki pop-up bardzo się dzieciom spodobało.

Na drugim spotkaniu z cyklu „Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece”, przypomnieliśmy sobie treść czytanej ostatnio książki oraz zaprosiliśmy dzieci do dwóch aktywności. Zaczęliśmy od pytania jak dzisiaj się czujemy i jaki kolor będzie miała nasza emocja. Za pomocą kostki każdy z uczestników opowiadał jaką emocję prezentuje wyrzucona postać. Druga zabawa była trochę trudniejsza, a do jej przeprowadzenia była nam potrzebna kostka z kolorami oraz emblematy z emocjami. Po kolei dzieci rzucały kostką, mówiły jaki to kolor oraz wskazywały odpowiedni rysunek. Zapamiętały znakomicie kolory emocji, a przyniesione przez nich pokolorowane potworki zdobią nasze biblioteczne regały.