“Koszyczek ratunkowy” w Bibliotece Głównej

Data publikacji: 08/02/2021

“Koszyczki ratunkowe – Piaseczno” to akcja dedykowana młodym uczennicom piaseczyńskich szkół potrzebującym środków higieny osobistej. Pierwsze koszyczki ratunkowe pojawiły się we wrześniu 2020 roku w „Krauzówce”. O szczegółach akcji możecie przeczytać na fanpage Koszyczek ratunkowy-Piaseczno.

Inicjatorką akcji jest mama dwojga uczniów SP nr 2 w Zalesiu Dolnym pani Olga Śmietanowska. Obecnie akcją tą objęte są już wszystkie szkoły na terenie Gminy Piaseczno, a od lutego nasza Biblioteka Główna (ul. Jana Pawła II 55) postanowiła włączyć się w tę słuszną i potrzebną akcję, z której będą mogły skorzystać nasze młode czytelniczki w razie nagłej potrzeby. Koszyczki znajdują się w trzech oznaczonych łazienkach – na pierwszym i drugim piętrze, obok oddziału dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalni dla dorosłych.

Akcja Koszyczek Ratunkowy Piaseczno

Koszyczek ratunkowy w bibliotece głównej - informacja o akcji