ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Kotki – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 28/11/2023

We wtorkowe przedpołudnie 28.11.2023r. Kotki z Przedszkola nr 10 odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży. Przedszkolaki wysłuchały teatrzyku “Gburkoludki”, który opowiada o trzech magicznych słowach uprzejmości. Naukę dobrych manier warto rozpocząć jak najwcześniej. Stopniowo, konsekwentnie, z upływem czasu należy poszerzać zakres zdobywanych przez dziecko umiejętności. Poznanie zasad savoir-vivre’u to długotrwały proces, rozpisany na wiele lat, nie da się go przyswoić, np. w przeddzień rodzinnej uroczystości. Dlatego też naszym przedszkolakom również przypominamy zasady uprzejmości. Proszę, dziękuję i przepraszam to słowa-klucze, które dziecko powinno stosować w sposób odruchowy. Z przedszkolakami rozmawialiśmy m.in. o tym, w jaki sposób należy zachować się w konkretnych sytuacjach, np. przy okazji otrzymywania prezentów. Temat naszej rozmowy niesamowicie zainteresował dzieci. Być może dlatego, że zbliża się magiczny czas, kiedy to wzajemnie obdarowywujemy się prezentami.

Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną – prezent. Wspólnie ćwiczyliśmy zawiązywanie kokardki i ozdabianie swoich uroczych pudełeczek. Umiejętność ta z pewnością zostanie przez dzieci wykorzystana w grudniowych przygotowaniach do świąt.Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl