ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Szycie z filcu – brelok w kształcie sowy

Data publikacji: 28/11/2023

W poniedziałkowe popołudnie 27.11.2023r. w filii przy Kościuszki 49 odbyły się warsztaty szycia ręcznego z filcu. Dziewczynki wykonywały breloki w kształcie sowy. W Majsterni czekały na uczestników kolorowe kordonki oraz różnobarwne elementy wycięte z filcu.

Pani prowadząca przypomniała dziewczynkom zasady bezpiecznego przysłowiowego “tańca igły z nitką”.
Dużym wyzwaniem okazał się dobór koloru elementów sowy oraz dopasowania do nich barwy nitek. Po uporaniu się z tym zadaniem, gdy decyzje już zapadły, rozpoczęliśmy łączenie poszczególnych elementów. Dzieci przyszywały oczka według własnego pomysłu, w zależności od rodzaju spojrzenia, jakie chciały uzyskać. W następnej kolejności sowy otrzymywały dzioby oraz skrzydełka. Po połączeniu ściegiem dzierganym dwóch podstawowych elementów sowy, wypełniliśmy je mięciutkimi silikonowymi kulkami oraz przyszyliśmy zawieszki.

Efekt był niesamowity. Rodzice z odrobiną zazdrości dopytywali o podobne warsztaty dla dorosłych, zapewne również chcieliby być posiadaczami tak wspaniałych breloków.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl