Krótki kurs języka obcego – Brazylia

Data publikacji: 02/09/2021

Kurs języka brazylijskiego? Nie do końca. W rzeczywistości to nie jest język, ale odmiana portugalskiego.  Choć wykazuje on szereg różnic w słownictwie, ortografii a nawet fonetyce, to nadal oficjalnie  pozostaje jedynie odmianą tego języka. A jakie właściwie są różnice? Jest ich kilka. Oprócz tego, że odmiana ta wplata słowa z języków afrykańskich czy tupi (południowoamerykańska rodzina języków) to jeszcze według znawców jest bardziej miękka, melodyjna i bogatsza w neologizmy.

W ramach akcji „Z książką przez świat” zapraszamy do filii w Józefosławiu po fiszki z podstawowymi zwrotami, a brazylijskiej odmianie portugalskiego życzymy rychłego awansu do rangi Języka Brazylijskiego!