Książeczki sensoryczne z Przedszkolem nr 5

Data publikacji: 16/09/2021

W czwartkowy poranek Oddział dla dzieci i młodzieży gościł dzieci z Przedszkola nr 5 w Piasecznie. Najmłodsi wyruszyli w podróż „biblioteczną ciuchcią”, oglądając przy tym księgozbiór, filmy, audiobooki, mangi oraz inne biblioteczne atrakcje. Po “wycieczce” dzieci miały okazję poznać biblioteczną maskotkę – Tuptusia. Później przyszedł czas na książeczki sensoryczne. Najpierw dotykowe, gdzie za pomocą przygotowanych materiałów przedszkolaki mogły poczuć, jak mięciutki jest brzuszek pandy, jaką grzywę ma lew albo jak wyglądają łuski węża. Potem uczestnicy przeżyli prawdziwe doznanie zmysłów za sprawą książeczek zapachowych. Truskawka, kokos, ananas, czekolada, to tylko niektóre z zapachów jakie uczestnicy mieli okazję poczuć. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem i tańcem.