ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Książka nie jedno ma imię – lekcja biblioteczna z okazji Tygodnia Bibliotek

Data publikacji: 08/05/2024

Tydzień Bibliotek Filia w Gołkowie Letnisko rozpoczęła lekcją biblioteczną z przedszkolakami z Przedszkola Delfinek.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi “Biblioteka – miejsce na czasie”. Na dzisiejszym spotkaniu udowodniliśmy zaproszonym przedszkolakom, że biblioteka jest rzeczywiście takim miejscem. Pokazaliśmy im, że książka nie jedno ma imię i że biblioteki na miarę XXI wieku nie posiadają jedynie książek, ale również wiele innych ciekawych zbiorów. Wyjaśniliśmy dzieciom, że biblioteki to miejsca spotkań z pisarzami, ciekawymi ludźmi, warsztatów, lekcji bibliotecznych, różnorodnych eventów z książką w tle i wiele, wiele więcej.

Ponadto dzieci dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki i stać się jej czytelnikiem. Zostały również zapoznane z zasadami ogólnopolskiej akcji czytelniczej “Mała Książka-Wielki Człowiek” oraz w jaki sposób mogą do niej przystąpić.

Dzieci odpowiedziały również na pytanie jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią? Wskazały również miejsca, gdzie jeszcze oprócz biblioteki możemy spotkać książki. Poznały również nietypowe książeczki: dotykowe, ruchome, dźwiękowe, zapachowe oraz pop-up.

Na zakończenie każde dziecko dostało pamiątkowy upominek.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl