ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Labirynt podłogowy

Data publikacji: 27/11/2023

22 listopada filię w Józefosławiu, odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 w Julianowie.

Okazało się, że przedszkolaki są stałymi bywalcami naszej biblioteki. Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom o akcji „Małą Książka Wielki Człowiek” i pokazała najciekawsze pozycje z naszego księgozbioru. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się zapachowe i sensoryczne książeczki. Jednak dużo większe wrażenie na maluchach wywarł japoński teatrzyk kamishibai pt. „Czerwony Kapturek”. Opowieść o Czerwonym Kapturku, mimo że dobrze znana wszystkim dzieciom, wciąż wzbudza dużo emocji. Przedszkolaki przypomniały sobie treść bajki i podziwiały piękne ilustracje Justyny Dłużniewskiej.

Następnie dzieci miały za zadanie pokonać podłogowy labirynt. Poprawna odpowiedź wskazywała kierunek dalszej drogi. Przedszkolaki wykazały się doskonałą wiedzą z wysłuchanego teatrzyku i bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami na temat Czerwonego Kapturka.

Labirynt doprowadził dzieci do sali kreatywnej, w której wykonały pracę plastyczną. Była to wyklejanka Czerwonego Kapturka i Wilka.

Na zakończenie nasi najmłodsi czytelnicy z wypiekami na twarzy oglądali książeczki z działu dziecięcego. Na pamiątkę miłej wizyty przedszkolaki dostały zakładki do książek.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl