Lekcja biblioteczna dla najmłodszych

Data publikacji: 15/06/2023

W czwartkowe przedpołudnie, 15 czerwca 2023, przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Piasecznie odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży.

Była to ich pierwsza wizyta w placówce.

Dzieci dowiedziały się jakie są zasady korzystania z biblioteki oraz jak można się do niej zapisać.

Miały okazję zobaczyć nasze wyjątkowe książki, pop-up, dźwiękowe, zapachowe, ruchome i wiele, wiele innych. Wszystkie wywarły na nich ogromne wrażenie.

Następnie dzieci zapoznały się z biblioteką. Zobaczyły książki dla najmłodszych, nieco starszych, młodzieży oraz tzw. “młodych dorosłych”. Poznały bogaty zbiór audiobooków, filmów, komiksów, mang, czasopism, a także książek popularnonaukowych.

Na zakończenie spotkania każde dziecko zrobiło swoją kolorową zakładkę do książki.