Letnie podróże po literaturze – śladami Tomka Wilanowskiego

Data publikacji: 07/09/2022

W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia, na Zimnych Dołach odbył się międzypokoleniowy piknik literacki na pożegnanie lata, pt. “Letnie podróże w Literaturze”.

Organizatorki – mieszkanki naszego powiatu Ola, Monika i Magda zaplanowały dwa takie pikniki – na powitanie i na zakończenie wakacji. Obydwa spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nich udział ponad 100 osób. Głównym punktem programu tego pikniku była gra terenowa nawiązująca do serii książek Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilanowskim. Pokonanie trasy i rozwiązanie zagadek zajęło ponad godzinę. Później na uczestników czekały dyplomy z odznaką detektywa oraz dalsza część programu – zabawy z chustą, bańki mydlane XXL, przyśpiewki przy akordeonie, warsztaty plastyczne tworzenia gnomów z makramy oraz ognisko! Wśród gości znaleźli się bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli, seniorzy z lesznowolskiego Klubu Senior + w Magdalence, dzieci ze świetlicy środowiskowej GOPS w Łazach oraz czytelnicy, którzy wraz z rodzinami bawili się z nami w detektywów.

Cykl wydarzeń pod hasłem “Letnie podróże po literaturze” został zgłoszony w Konkursie na Inicjatywę Oddolną w ramach projektu BLISKO realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie i przeszedł pomyślą weryfikację. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.