ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

ABC biblioteki – przedszkole Babaloo

Data publikacji: 25/04/2024

W piątkowy poranek 19 kwietnia filię przy Kościuszki 49 odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola Babaloo w Piasecznie. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przejazdu “bibliotecznym pociągiem”, podczas którego dzieci zwiedziły wszystkie zakamarki naszej placówki. Przedszkolakom bardzo podobała się kabina pracy cichej i stanowisko do wypożyczania książek z “pikającym” czytnikiem. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią oraz między wypożyczaniem a zakupem książek.

Następnie w ożywionej dyskusji rozmawialiśmy o szanowaniu książek i o tym co daje nam czytanie. Wiele emocji wzbudziło oglądanie bogato ilustrowanych książek przestrzennych, dotykowych, ruchomych, dźwiękowych i zapachowych.

W dalszej części spotkania przedszkolaki wysłuchały wesołego opowiadania “Ciekawski George w bibliotece”, a później, w naszej majsterni, każdy z uczestników wykonał swoją zakładkę do książki. Na zakończenie bawiliśmy się w rozwiązywanie bajkowych zagadek.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl