ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Liski – teatrzyk kamishibai

Data publikacji: 11/03/2024

W czwartkowe przedpołudnie grupa Lisków ze Słonecznego Przedszkola odwiedziła Oddział dla dzieci i młodzieży.

Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai pt. ” O borsuku, który na cały świat się obraził”. To bajka terapeutyczna zapraszająca nas do świata przyjaźni, opowiadająca o trudnych sytuacjach wśród przyjaciół, o sztuce kompromisu. Przygody borsuka Filipa podpowiedziały przedszkolakom, jak należy postępować w konkretnych codziennych sytuacjach. Aby utrzymać dobre relacje w z kolegą czy koleżanką nie powinniśmy być ani zbyt natarczywi ani zaborczy. Czasem trzeba zrozumieć, że nasi przyjaciele, podobnie jak i my sami, najpierw muszą wykonać obowiązki, a dopiero potem można przeznaczyć czas wolny na przyjemności. Nie warto się obrażać, szkoda na to wspólnych chwil, lepiej przeznaczyć je na fantastyczną zabawę.

Przedszkolaki, wykorzystując kolorowe trójkąty w różnych wielkościach oraz bibułę, wykonały wspaniałe wielobarwne wiosenne latawce, które z pewnością posłużą do wspólnego przyjemnego spędzania czasu.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl