ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

W krainie ptaków

Data publikacji: 30/04/2024

W ciepłe, słoneczne popołudnie, 29 kwietnia 2024 r. w filii przy Kościuszki 49 zapanowała prawdziwie wiosenna atmosfera. W majsterni zgromadziły się dzieci, aby wspólnie pośród trelów i ćwierków “odwiedzić” krainę ptaków.

Na wstępie rozmawialiśmy o świecie ptaków, omawialiśmy ich wygląd, rodzaje, cechy charakterystyczne. Następnie dzieci rozpoznawały ich głosy i wizerunki. Uczestnicy mieli do wykonania również sudoku związane z ptakami oraz miały za zadanie dopasować ptaka do jego gniazda. Oglądaliśmy film edukacyjny o ciekawostkach z krainy ptaków i rozwiązywaliśmy quiz z wiedzy o ptakach.

Następnie dzieci z uwagą i w wielkim skupieniu wysłuchały opowiadania “Kamizelka Elemelka” z książki Hanny Łochockiej “O wróbelku Elemelku”. Wróbelkowi znudziło się jego szaro-brązowe upierzenie i chciał mieć nową, kolorową kamizelkę jak sikorka czy inne ptaki.  Z tej krótkiej historii dowiedzieliśmy się, że każdy z nas jest inny, ale również każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. “Zakładając” na siebie maski możemy czuć się niewygodnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze być sobą, doceniać siebie oraz znaleźć i rozwijać swoje mocne strony.

Na zakończenie wykonaliśmy wróbelka z papieru “ubierając” go w kolorowe kamizelki i piórka.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl