Literatura izraelska w DKK Online

Data publikacji: 15/04/2021

Za nami kolejne cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Piasecznie. We wtorek 13 kwietnia rozgorzała dyskusja nad książką „Budząc lwy” autorstwa izraelskiej pisarki Ayelet Gunder-Goshen.

Uczestniczki spotkania kolejny raz w swojej dyskusji udowodniły, jak bardzo możemy różnić się w odbiorze literatury. Dla jednych książka okazała się odkryciem i zostanie w pamięci na dłużej, dla innych była ciekawą, ale nie aż tak poruszającą lekturą.

Uczestniczki spotkania skłaniały się bardziej do uznania książki za powieść psychologiczną z szeroko przedstawionymi rozterkami moralnymi postaci (poczucie winy, wstyd, odpowiedzialność), niż za klasyczny thriller. Autorka spróbowała jednocześnie pokazać czytelnikom współczesny Izrael, którzy rzadko możemy odnaleźć w literaturze obecnych czasów. Książka „Budząc lwy” należy do Seri z Żurawiem. Seria ta przedstawia literaturę współczesną z bardzo różnych i odległych od siebie zakątków świata. Porusza tematy ważne i ponadczasowe, które niejednokrotnie prowokują do głębszej refleksji. Wiele książek z tej serii zostało nagrodzonych najważniejszymi nagrodami literackimi.

Na kolejne spotkanie zapraszamy serdecznie już 11 maja. Lektura  została wybrana zgodnie z harmonogramem akcji “z książką przez świat”. Będziemy dyskutować o nowej książce Katarzyny Nosowskiej „Powrót z Bambuko”. Do zobaczenia!!!

Literatura izraelska w DKK Online