Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022 – wyróżnienie dla Biblioteki!

Data publikacji: 04/04/2023

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Biblioteka Publiczna w Piasecznie otrzymała wyróżnienie w konkursie “Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022” organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Pod koniec marca 2023 r. jury konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022 w składzie: Joanna Potęga (przewodnicząca), Artur Borzęcki, Bożena Chlebicka-Abramowicz, Bożena Lech-Jabłońska, Katarzyna Pawluk, Paweł Pioterek przyznało nagrody i wyróżnienia za dokonania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa w roku 2022.

“Wszystkim bibliotekom, które zgłosiły się do Konkursu gratulujemy oryginalnych pomysłów i nieustającego zaangażowania na rzecz popularyzacji kultury czytania.” – pisze Biuro Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarza Polskich w artykule na stronie www.sbp.pl.

Nagrodę odebrał nasz dyrektor Łukasz Krzysztof Załęski oraz zastępczyni dyrektora Sylwia Chojnacka-Tuzimek 26.05.2023 r. podczas trwających wtedy Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Dziękujemy za dyplom i upominek. Najważniejsze jest jednak to, że komisja doceniła nasz wkład w promowanie czytelnictwa w Polsce.