O ludzkiej naturze robotów w DKK

Data publikacji: 16/06/2023

Podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o powieści „Klara i słońce” Kazuo Ishigury. Lektura ta urzekła zdecydowaną większość naszych klubowiczów.

Nietypowa perspektywa narratora skłania czytelnika do wielu przemyśleń na temat ludzkości i jej przyszłości, przyjaźni i innych relacji międzyludzkich a także, jakże aktualnego w ostatnim czasie, problemu etyki sztucznej inteligencji. „Klara i słońce” to opowieść pełna pytań, na które każdy z nas sam musi znaleźć odpowiedź, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po tę lekturę!

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 18 lipca, a rozmawiać będziemy o książce „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego.