O wróżkach, smokach i czarodziejach

Data publikacji: 15/11/2023

Bibliotekę przy Kościuszki 49 w dniach 10 i 13 listopada 2023 r. odwiedziły dzieci z dwóch klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie. Tematem lekcji bibliotecznej był magiczny świat baśni i bajek.

Dzieci chętnie wypowiadały się na temat ulubionych bohaterów bajkowych. Dowiedziały się, że w baśniach dobro walczy ze złem, że są szczęśliwe zakończenia oraz o tym, że z każdej bajki wynika morał. Następnie przeczytaliśmy bajkę edukacyjną Agnieszki Galicy “O królewnie, która widziała tylko to, co chciała”. Po wysłuchaniu opowiadania nastąpiła ożywiona dyskusja na temat rozkapryszonego zachowania królewny. Rozmawialiśmy o poprawnym zachowaniu, że trzeba słuchać rodziców, być uprzejmym i pomagać innym.

W dalszej części lekcji nadszedł czas na zajęcia plastyczne. W naszej majsterni dzieci układały z puzzli postaci bajkowe, a na zakończenie chętnie brały udział w zgadywankach bajkowych.