Odpust świętego Rocha z biblioteką

Data publikacji: 23/08/2021

Biblioteka Publiczna w Jazgarzewie wzięła udział w corocznym festynie z okazji Świętego Rocha. Odpust ten jest bardzo uroczyście obchodzony w tej parafii. Nie mogło zabraknąć i biblioteki w takim przedsięwzięciu. Na naszym stoisku dużym zainteresowaniem cieszyły się długopisy 3D, można było „wyrysować” sobie kotka, ślimaczka albo złego wilka.

Największe jednak powodzenie miała możliwość samodzielnego zrobienia sobie bransoletki. Tutaj królowała radosna twórczość, każde z dzieci z dumą prezentowało na swoich rączkach zrobione przez siebie „cudeńka”. Dużo było radości z tego. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się własnoręcznie ozdobione korony, tutaj nie zabrakło i królewien, i królewiczów, którzy chcieli mieć taką błyszczącą koronę na głowie.

Dla tych, co chcieli zrobić sobie własnoręcznie przypinkę z Tuptusiem, też była taka możliwość, z której część maluchów skorzystała.

Sołectwo również wystąpiło z bogatą ofertą dla wszystkich, były i zamki dmuchane, malowanie buziek, karuzela, można było kupić lody, watę cukrową, ciasta własnego wypieku. Towarzyszyła nam muzyka ze znanymi szlagierami, było gwarno i wesoło.