ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Opowieści snute smyczkiem – “Karnawał zwierząt”

Data publikacji: 08/02/2024

W poniedziałkowe przedpołudnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Opowieści snute smyczkiem”. W sali widowiskowej zebrały się dzieci z Przedszkola nr 5 w Piasecznie aż trzy grupy.

Wiolonczelistka, Pani Olena Zhurova-Tsolka przybliżyła dzieciom życie oraz twórczość francuskiego kompozytora – Camille’a Saint-Saëns. Przedszkolaki z uwagą i skupieniem słuchały utworów inspirowanych życiem zwierząt. Sam autor określił utwór” Karnawał zwierząt” jako fantazja zoologiczna. Należy on do unikatowych kompozycji programowych w całej literaturze muzycznej, wykorzystywany jest w edukacji jako dobry przykład do nauki rozpoznawania brzmienia różnych instrumentów muzycznych. Olena Zhurova_Tsolka grała na wiolonczeli wybrane fragmenty z kompozycji Camille Saint-Seansa, a dzieci odgadywały jakie zwierzę ukrywa się pod tymi dźwiękami. Chętnie odpowiadały na pytania oraz z zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnych zadaniach.

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl