ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Parapetówka 2.0 – “Pracownicy Biblioteki 2020”

Data publikacji: 30/10/2020

Projekt FotoGraficzny “Pracownicy Biblioteki 2020” to zbiór 48 rysunków Agaty Wolszczak. Swoje prace, jak przystało na edukatorkę strefy Multicentrum, Agata narysowała rysikiem na tablecie. Wszystkie rysunki powstały w 10 dni! Autorka wyróżnia się skromnością, ale i wielkim talentem rysowniczym.

Kilka słów o autorce

Agata Wolszczak, edukatorka Strefy Multicentrum Biblioteki Głównej. Entuzjastka innowacyjnych technologii, a w szczególności nowinek z zakresu dziedziny mediów artystycznych i digitalizacji sztuki. Od lat pasjonuje się tradycyjnymi technikami rysunku, tworząc najczęściej portrety fotorealistyczne przy użyciu węgla i ołówków. Ponadto interesuje się również fotografią i muzyką, która zawsze towarzyszy jej podczas rysowania.

O projekcie

Inspiracją do stworzenia wystawy, jest również obecna sytuacja na świecie. Ten rok był inny niż wszystkie. Przez parę miesięcy żyliśmy w odizolowaniu i pracowaliśmy online. Awatary są naszymi odpowiednikami w rzeczywistości wirtualnej… Mając nadzieję, że ten czas w końcu minie, a powstałe “awatary” będą jedynie wspomnieniem tego momentu w naszym życiu, prezentujemy nasz wspaniały zespół. Niech uśmiech towarzyszy nam na co dzień.

– Cieszę się ogromnie, że Agata stworzyła tę wystawę. To bardzo oryginalny pomysł, który zrealizowała w profesjonalny sposób. Wystawa prezentuje pracowników biblioteki, ukazując jednocześnie jak ciekawy i różnorodny zespół tworzymy. – Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Łukasz Krzysztof Załęski O Wystawie Agaty Wolszczak

Pracownicy Biblioteki 2020 Biblioteka Publiczna W Piasecznie

Jak powstał pomysł…

– Gdy pewnego dnia Agata pokazała mi swoje odręczne rysunki-portrety, byłam pod wrażeniem jej talentu i umiejętności fotograficznego wręcz oddawania podobieństwa modeli. Od razu pomyślałam, że warto pokazać jej talent innym. Zbliżała się pierwsza rocznica otwarcia nowej Biblioteki Głównej. Rok temu odbyła się “Parapetówka u bibliotekarzy”, podczas której prezentowaliśmy wystawę zdjęć pracowników biblioteki. Pomyślałam, że warto nawiązać do tej wystawy w nieoczywisty sposób. Tak narodził się pomysł na “Projekt FotoGraficzny”. Na podstawie zdjęć, Agata narysowała portrety graficzne w stylu awatarów. – Urszula Bąkowska, kuratorka wystawy, specjalistka ds. promocji w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Autorka o projekcie i wystawie

– Podejmując pracę w Bibliotece Publicznej w Piasecznie na stanowisku edukatorki wiedziałam, że przede mną wiele kreatywnych wyzwań. Nie sądziłam jednak, że pojawi się również okazja do tak twórczych i wyjątkowych działań, których powstanie zostanie zwieńczone pierwszą wystawą moich grafik. Stało się tak dzięki ogromnemu zaufaniu i wsparciu, ze strony zastępcy dyrektora biblioteki – Pani Sylwii Chojnackiej-Tuzimek, która jako jedyna została wtajemniczona w nasz projekt-niespodziankę dla pracowników biblioteki. W ten sposób wspólnie z Ulą, korzystając z jej dotychczasowego doświadczenia przy organizacji wystaw, udało nam się stworzyć i zaprezentować “Pracowników Biblioteki 2020” w nieco innym, kolorowym wymiarze. – Agata Wolszczak, autorka grafik, edukatorka Strefy Multicentrum w Bibliotece Publicznej w Piasecznie.

Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada 2020 roku w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie, piętro 1. Zapraszamy!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl