ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Tydzień Bibliotek – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 08/05/2024

Tydzień Bibliotek Filia w Głoskowie rozpoczęła lekcją biblioteczną z klasą III ze Szkoły Podstawowej z Głoskowa.  Scenariusz lekcji oparliśmy na dwóch hasłach:

“Biblioteka – miejsce na czasie” –  tegorocznym  haśle  Tygodnia Bibliotek oraz “Rozszyfruj Bibliotekę” – tegorocznym haśle Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

Uczniowie na początek zapoznali się z ustawieniem książek w naszej filii, a następnie rozwiązywali zadania z akcji “Rozszyfruj bibliotekę”. Podczas nich omówiliśmy poszczególne odgadnięte wyrazy, takie jak np. inkunabuł,  prolongata czy sygnatura.  Poznali też książkowych bohaterów  i opowiedzieli o swoich ulubionych książkach.

W następnej części spotkania dzieci wzięły udział w zabawie escape room, a ich zadaniem było odgadnięcie  hasła – Biblioteka. Dwie grupy uczniów świetnie sobie poradziły z zadaniami, a za wygraną otrzymali od nas upominki książkowe.

Końcową część spotkania przenieśliśmy na powietrze, tam uczniowie ozdobili kredą teren przed biblioteką.

Dziękujemy dzieciom i Paniom nauczycielkom  za spotkanie.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl