ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Pociąg do historii – 30 lat Świeczowiska i Parasol Poetica

Data publikacji: 28/10/2023

Historie, anegdoty, muzyka i pasja, która łączy na całe lata!  Obchodzimy 30 lat piaseczyńskiego Świeczowiska i zespołu Parasol Poetica. 

Zapraszamy na spotkanie, w ramach cyklu filmów „Pociąg do Historii”, z twórcami piaseczyńskiej grupy Parasol Poetica oraz legendarnego „Świeczowiska”, Kasią Hernik i Pawłem Górskim. Trzydzieści lat spotkań przy herbacie i świecach z muzyką z Krainy Łagodności. Historia Piaseczna, Domu Kultury, kilku pokoleń muzyków i dorastającej wraz z nimi publiczności. Wysłuchajmy wspólnie, jak to wszystko się zaczęło, zobaczmy zdjęcia i cofnijmy się w czasie…

Rozpoczynamy nasze poszukiwania! Wsiadamy do pociągu i cofamy wskazówki zegara. Wróćmy na chwilę do czasów, o których coraz mniej osób pamięta…

„Pociąg do historii” to cykl filmów, który powstaje z myślą o odkrywaniu zapomnianych osób, miejsc czy zdarzeń. Chcemy wspólnie z Czytelnikami poznawać lokalną historię, szukać zdjęć związanych z naszą gminą i naszymi bibliotekami. Nasze filmy tworzymy z myślą o dokumentowaniu ulotnych wspomnień — dla nas i przyszłych pokoleń.

Wystąpili: Kasia Hernik, Paweł Górski

Project management: Urszula Bąkowska i Sylwia Chojnacka-Tuzimek

Realizacja nagrania i montaż filmu: Tomasz Korczak

Zachęcamy także do subskrypcji naszego kanału na YouTube!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl