Podróż przez smaki Francji – wystawa

Data publikacji: 01/07/2021

Kuchnia francuska słynie z tego, że  jest delikatna, lekka, wysublimowana i fantazyjna. Ma też opinię najlepszej kuchni na świecie, natomiast Francja uważana jest za kolebkę sztuki kulinarnej. Do francuskich hitów kulinarnych niewątpliwie można zaliczyć zupę cebulową, creme brulee, małże czy żabie udka.

Lipiec w naszych bibliotekach to miesiąc poświęcony Francji, w związku z tym  Biblioteka w Głoskowie przygotowała dla czytelników wystawę “Ciekawostki o daniach kuchni francuskiej”, którą można będzie oglądać przez cały lipiec (z wyjątkiem tygodnia, w którym biblioteka będzie nieczynna: 5 – 9 lipca). Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i oczywiście do wypożyczana książek z literatury francuskiej.

Bon appétit! :)