“Przeszłość z walizki” – miniwystawa prac Bohdana Trofimova

Data publikacji: 12/01/2024

Serdecznie zapraszamy na miniwystawę “Przeszłość z walizki” prezentującą prace Bohdana Trofimova. Prace można oglądać do końca stycznia w wypożyczalni Biblioteki Głównej.

Bohdan Trofimov jest artystą amatorem, tworzącym w wielu technikach. Ma 31 lat, pochodzi z ukraińskiego miasta Rubieżne. Kiedy przyjechał po Polski pracował jako przewodnik muzealny w Muzeum – pałac Jana III w Wilanowie, brał udział w warsztatach w wilanowskim Wil.labie, Pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie jako animator Multicentrum. Mieszka z rodzicami.

Bohdan Trofimov o swojej twórczości:

„Miłość do rysunku i malarstwa odkryłem w sobie w dzieciństwie, ale w późniejszym czasie inne sfery codzienności zajęły ich miejsce. Uważam że nigdy nie jest za późno na pogłębianie swoich pasji i hobby. Pochodzę z Ukrainy. Uciekając przed wojną przywiozłem w walizce swoje rysunki. Część z tych prac możecie tu oglądać. Świadomość, że te rysunki ocalały, dawała i daje mi energię do przetrwania. Są pamiątką mojego starego życia, świadectwem, które zachowam dla moich dzieci.”