ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

“Ukochane równanie profesora” w DKK

Data publikacji: 17/01/2024

We wtorek 17 stycznia w czytelni Biblioteki głównej odbyło się jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana 

Książka w większości spotkała się z pozytywnym odbiorem. Spowodowała ogromy entuzjazm wśród uczestników dyskusji. Wszystkich niezwykle poruszyła obecna w książce idea użycia liczb jako narzędzia do opisu i przypominania sobie świata, oraz różnych aspektów życia w obliczu utraty pamięci.  Pomimo tego że powieść okazała się niezwykle spokojna w warstwie fabuły, wywołała wiele skrajnych odczuć. Dla jednych historię ukazaną w powieści, autorka przedstawiła w sposób życzliwy, czuły, wzruszający i pełen troski. Innych oburzył zbyt suchy i oszczędny styl, kojarzący się z brakiem empatii i ucieczką od emocji. 

Podczas dyskusji czytelniczki podzieliły się spostrzeżeniem że największe piękno literatury tkwi w tym, że  czytając to samo,  nie czytamy tak samo.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl