Warsztaty tworzenia podcastów

Data publikacji: 30/11/2021

W dniu 19 listopada 2021 r. pracownicy Biblioteki Publicznej w Piasecznie oraz przedstawiciele partnerstw udali się do zaprzyjaźnionej Biblioteki im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie na szkolenie Edukacja Regionalna w Bibliotece. Kontynuacją tego spotkania były warsztaty tworzenia podcastów, które odbyły się w dniu 29 listopada w bibliotece głównej w Piasecznie.

Podczas warsztatów pracownicy biblioteki zapoznali się zasadami tworzenia podcastów, poznali wymagania sprzętowe oraz techniczne, które będą pomocne przy utrwalaniu historii mówionych.

Wspólnie określono cele, które biblioteka chce realizować poprzez nagrywanie podcastów, a także tematy, które będą poruszane w poszczególnych nagraniach.  Prowadząca spotkanie odpowiadała na wszystkie pytania i wątpliwości, starała się także rozwiać obawy związane z technologią stosowaną podczas nagrywania i upowszechniania podcastów.

Temat nagrywania podcastów będzie kontynuowany na kolejnych szkoleniach w tym obszarze. Wiedza i kwalifikacje umożliwią pracownikom biblioteki utrwalanie śladów przeszłości w interesującej i zyskującej ogromną popularność formie. Mamy nadzieję, że już wkrótce stworzymy własny cykl historii mówionych związanych z regionem Piaseczna.

Szkolenie było realizowane w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.

Belka logotypowa