Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Data publikacji: 30/10/2023

W piątek, 27 października w filii przy Kościuszki 49 oraz filii w Józefosławiu odbyły się spotkania autorskie z panem Rafałem Witkiem.

Biblioteki odwiedzili uczniowie z III klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie oraz klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Julianowie.

Uczniowie przybyli do biblioteki, aby spotkać się i porozmawiać z autorem książek dla dzieci i młodzieży. Po krótkim przedstawieniu zawodu i warsztatu pisarza, autor omówił z dziećmi różne rodzaje gatunków literackich. Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się co jest potrzebne aby rozpocząć przygodę pisania książek. Nie zabrakło rozmów, dyskusji, uczniowie chętnie dzielili się doświadczeniami pisarskimi ze swojego życia. Odbyły się również zawody autor kontra dzieci w odczytaniu wiersza na czas.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze, a na zakończenie uczniowie otrzymali autografy od autora. Całości spotkania dopełniło pamiątkowe zdjęcie z panem Rafałem Witkiem.

Spotkanie w filii przy Kościuszki 49

Spotkanie w filii w Józefosławiu