Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Data publikacji: 23/11/2023

W poniedziałkowy poranek, 20 listopada, naszą bibliotekę odwiedził autor książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarz, nauczyciel – Tomasz Trojanowski.

Spotkania autorskie odbyły się w dwóch placówkach. W filii przy Kościuszki 49 w spotkaniu uczestniczyła klasa IVb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie, do filii w Józefosławiu na spotkanie z autorem przyszły klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Józefosławiu.

Pan Tomasz opowiadał dzieciom o książkach ze swojego dzieciństwa, które wywarły wpływ na jego życie i ukierunkowały na pisanie powieści. Autor zaprezentował również własne książki, pokrótce wspomniał o ich treści tak, aby zaciekawić uczniów swoją twórczością. Wspólnie z uczniami starał się odpowiedzieć na pytanie co to właściwie znaczy czytać książkę, jak czytać ze zrozumieniem i zainteresowaniem używając wyobraźni.  Na koniec nawiązała się dyskusja na temat ochrony środowiska, o tym jak ważne jest w dzisiejszym świecie dbanie o własne otoczenie.

Spotkanie w filii przy Kościuszki 49:

Spotkanie w filii w Józefosławiu: