ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie DKK we wrześniu już za nami.

Data publikacji: 21/09/2023

We wtorek, 19 września, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Głównej. Nasi klubowicze rozmawiali o książce Joanny Kuciel-Frydryszak. pt. „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” .

Wrześniowa lektura wywołała niemałe emocje. Większość z obecnych na spotkaniu określiło tę książkę jako uniwersalną opowieść o trudnym losie gospodarskich kobiet uwięzionych w patriarchalnych ramach wiejskich społeczności. Zwrócono również uwagę, że opowieści w niej zawarte bardzo przypominają te obecne w relacjach naszych babek. Fakt że historia (także i wsi) pisana jest zazwyczaj z męskiego punktu widzenia podnosi wartość tej publikacji w oczach naszych klubowiczek.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 17 października, o godzinie 18.00, które swoją obecnością uświetni powieściopisarka Joanna Jax. Tym którzy nie znają jej twórczości gorąco polecamy powieść pt. „Syn zakonnicy”.

Klubowicze podczas dyskusji Klubowicze podczas dyskusji Klubowicze podczas dyskusji

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl